Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Formuła zdrowia


  Organizm człowieka funkcjonuje według pewnych norm i zasad (inaczej   mówiąc, praw natury), których nie można ignorować. Naruszanie ich mści się w  postaci chorób, przedwczesnej starości i śmierci.

 Poznaj te zasady i przedłuż swoje aktywne, twórcze życie, dla siebie i dla swoich bliskich. Zapewnij sobie życie bez chorób i cierpień, dłuższe nawet o kilkadziesiąt lat.

  „Formuła zdrowia”  to owoc 40 letnich poszukiwań osobistych w dziedzinie teorii i praktyki fizjologii funkcjonowania człowieka, sprawdzona na własnym organizmie opartych na fundametalnych naukowych odktyciach wielkich higienistów, wśród których na pierwszym miejscu - H.M. Shelton, Paul.S. Bragg, J. Witebski, J. Nikolajew.  Szukałem odpowiedzi na pytanie, - jak uzyskać najwyższy poziom zdrowia i utrzymać go długie lata. Z dużą satysfakcją, również, jak mój wielki poprzednik Paul.S. Bragg, mogę stwierdzić: "Znalazłem to, co szukałem" Teraz pomagam  znależć to innym.

Doszedłem do wniosku, że zasady Prawidłowego Funkcjonowania Organizmu są rygorystycznie określone i każde ich naruszenie powoduje pogorszenie stanu zdrowia. Tylko przestrzeganie wszystkich tych zasad da nam prawdziwe zdrowie. Formuła zdrowia pozwala zrozumieć podstawowy mechanizm prawidłowego funkcjonowania organizmu. A zrozumienie tego mechanizmu pozwoli na odpowiednie działania w kierunku uzyskania wysokiego poziomu zdrowia.

Formuła zdrowia składa się z trzech podstawowych filarów:

1.Oczyszczanie organizmu,

2. Odżywianie organizmu,

3. Stymulacja organizmu.

Kolejność ta ma wielki sens. Wieloletnia praktyka stosowania formuły zdrowia udowodniła, że bez przeprowadzenia porządnego oczyszczenia organizmu ze złogów (chodzi o złogi, które pozostają w organizmie człowieka na skutek metabolizmu i, przede wszystkim, na skutek naruszenia zasad prawidłowego odżywiania się ), dobre odżywianie organizmu jest niemożliwe. Również bez przeprowadzenia różnych form stymulacji organizmu, takich jak np. bieganie, podnoszenie ciężarów, pływanie (najlepiej przez cały rok - trening systemu termoregulacji ciała), ogólnie mówiąc, bez kultury fizycznej na stałe wprowadzonej w życie, nie będą wykorzystane dwa pierwsze punkty. O zdrowie musimy dbać kompleksowo; dopiero wtedy możemy oczekiwać od organizmu najwyższej wydajności, czyli najwyższego poziomu zdrowia.

Zdrowy tryb życia

jest kluczem do uzyskania dobrego zdrowia. Problemy wielu ludzi, cierpiących z powodu nadwagi, braku energii, dyskomfortu fizycznego i psychicznego wynikają przede wszystkim  z powodu nieprawidłowego  funkcjonowaniu naszego organizmu. A to z kolei jest rezultatem bezmyślnego, nieświadomego podejścia do spraw zdrowia z powodu braku podstawowej wiedzy o potrzebach organizmu.

Nadwaga  jak i niedowaga jest najbardziej widocznym i wyraźnym objawem nieprawidłowości funkcjonowania organizmu.

Likwiduj przyczynę choroby.

W 85% przyczyną chorób jest chroniczne niedożywienie organizmu,począwszy od dzieciństwa. Podstawowym i najważniejszym czynnikiem zachowania i utrzymywania wysokiego poziomu zdrowia jest codzienne praktykowanie zdrowego trybu życia. A zdrowy tryb życia to przede wszystkim prawidłowe odżywianie organizmu, które inaczej można określić jako świadomy sposób odżywiania się.

                                                                                  Co przez to rozumiemy?

Przede wszystkim trzeba zapewnić wysoką  jakość odżywiania. Jedzenie, czyli spożywanie posiłków jeszcze nie oznacza to samo, co „odżywianie organizmu”. Organizm jest odżywiony dopiero wtedy, gdy ze spożytego pokarmu otrzyma elementy odżywcze dla swojego funkcjonowania!  To, co dostarczyliśmy do organizmu wskazuje na jakość naszego odżywiania się.

                                                      Żeby prawidłowo się odżywiać trzeba spełnić trzy zasadnicze warunki.

1. Produkty spożywcze powinny posiadać! elementy odżywcze.

2. Produkty spożywcze powinny być przygotowywane i jedzone w taki sposób, żeby te elementy odżywcze dotarły! do organizmu.

3. Organizm nasz powinien być zdolny (czyli przygotowany), na przyjmowanie i wchłanianie tych elementów odżywczych.

Żaden z tych warunków nie jest dziś spełniony w życiu codziennym ludzi, ponieważ panuje tradycyjny sposób odżywiania się, inaczej mówiąc – nieświadomy, dlatego tak tragicznie wygląda poziom zdrowia w społeczeństwie.

Najważniejszą rolę w utrzymaniu wysokiego poziomu zdrowia odgrywa prawidłowe odżywianie organizmu.

Zrób swoje trzy kroki do zdrowia.