Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Alergia


Jest to podwyższona wrażliwość organizmu człowieka na oddziaływanie obcego białka (alergenu) z towarzyszącym wyrzutem do krwi dużej ilości histaminy i serotoniny, prowadzącym do poszerzenia naczyń, zwiększonej przepuszczalności ich ścianek, obrzęku i zaczerwienienia skóry, podrażnienia błon śluzowych jamy nosowo-gardłowej, oskrzeli, przewodu pokarmowego, itp. Alergia uwarunkowana jest obecnością we krwi kompleksów białka (przeciwciał), tworzących się w organizmie człowieka na skutek pojawienia się obcego białka (alergenu). Spotkanie przeciwciał i alergenu prowadzi do utworzenia kompleksu przeciwciała + alergen, który skupiając się na błonach specyficznych (tucznych) komórek powoduje reakcję alergiczną, a jej objawy to katar, pokrzywka, obrzęk naczyniowo-ruchowy, ataki astmy oskrzelowej, wstrząs anafilaktyczny, itp. Sama reakcja powstaje na skutek uwolnienia z komórek tucznych mediatorów (pośredników) alergii – histaminy i serotoniny, co prowadzi do podwyższonej przepuszczalności naczyń, swędzenia, obrzęku, zapalenia – określa to obraz kliniczny samej alergii w zależności od tego w jakich organach następuje skupienie kompleksu uczuleniowego.

Zalecane produkty: Wyciąg z pestek grapefruita, Nigenol, Vital plus, Fito 40, Zielona herbata z miętą, olejek eteryczny Drzewo herbaciane, Floramax, Wyciąg z karczocha, Viva plus.

Działanie:

Zapobiec alergii lub pomóc walczyć choremu na alergię można z pomocą substancji, które blokują wydzielanie przez komórki tuczne mediatorów histaminy i serotoniny.  Takie właściwości posiada „Nigenol” , który zawiera olej z czarnego kminku zmniejszający sekrecję agresywnych hormonów (adrenaliny, noradrenaliny) i aminów biogennych (histaminy i serotoniny), stymulujący wydzielanie enzymu histaminazy (niszczy histaminę) i wytwarzanie przeciwciał przeciwhistaminowych, dostarczający do tkanek enzym cyklooksygenazy (niszczy serotoninę), zapewniając wysoki współczynnik reakcji przeciwserotoninowej, stymulujący komórki śródbłonka naczyń do syntezy prostacyklinów i tromboksanów, wykazując działanie przeciwzapalne. 

Działanie przeciwalergiczne posiada także „Vital plus”, który zawiera kwasy tłuszczowe omega-3. Kwas eikozapentaenowy (EPA) hamując uwalnianie kwasu arachidonowego z fosfolipidów biobłon narusza tworzenie leukotrienów IV serii (LTC4, LTD4, LTE4), tzw. „wolno reagującej substancji”, która powoduje redukcję gładkiej muskulatury oskrzeli, a razem z LTB4 zwiększa przepuszczalność naczyń włoskowatych naczyń krwionośnych, uczestniczy w procesach zapalnych i nagłych reakcjach alergicznych (astma). Równocześnie z EPA tworzą się leukotrieny V serii (LTA5, LTB5, LTC5), które są antagonistami leukotrienów IV serii i zapobiegają skurczom oskrzeli, podwyższonej przepuszczalności naczyń włoskowatych, obrzękom, swędzeniu, zapaleniu – alergii.

Dowiedziono, że działanie antyalergiczne ma „Wyciąg z pestek grapefruita”, który zawiera kompleks bioflawonoidów.

Działanie antyalergiczne „Zielonej herbaty z miętą” związane jest z oddziaływaniem flawonoidów herbaty (kwercetyna, katechiny). Hamowanie przez nie enzymów metabolizmu kwasu arachidonowego (leukotrieny IV serii) przesądza o przeciwzapalnych i antyalergicznych właściwościach produktu. Witaminy – antyutleniacze C, E i beta-karoten wzmagają oddziaływanie flawonoidów przez enzymy układu utleniająco-antyutleniającego.

„Fito 40” również można zalecić jako środek zapobiegający reakcjom alergicznym. Działanie przeciwalergiczne izoflawonów (genisteina) realizuje się kosztem zahamowania czynnika jądrowego NF-kB odpowiedzialnego za wytwarzanie cytokinin i innych protein ostrej fazy zapalenia. Jest to szczególnie ważne u kobiet w wieku przejściowym (okresu przed klimakterium i klimakterium) , kiedy wzrasta ryzyko pojawienia się alergii. W dwójnasób cenne jest to, że izoflawony soi są bardzo skuteczne przy korekcie syndromu klimakterium.

„Floramax” zaleca się osobom cierpiącym na alergię w wyniku procesów zapalnych w przewodzie pokarmowym na tle dysbakteriozy i zaburzeń statusu immunologicznego.  Laktobakterie przyczyniają się do odbudowy mikobiocenozy jelit, likwidują proces zapalny, powstrzymują mechanizmy autoagresji i powstawanie autoprzeciwciał, uszkadzających skórę i błony śluzowe.

Olejek eteryczny Drzewo herbaciane (terpeny) posiada działanie antyalergiczne, skuteczny przy alergii skórnej i procesach infekcyjno-alergicznych.

„Spray Viva plus” – kompozycja olejków eterycznych, która zmniejsza obrzęk błon śluzowych, niweluje skurcz oskrzeli, ułatwia oddychanie.

Dobrze byłby wcześniej przeprowadzić pełny program oczyszczania organizmu!

Produkt

Sposób użycia

Kuracja

Opakowanie

Stosowanie wewnętrzne:

Nigenol

1 kapsułka dziennie podczas posiłku

1 mies.

1

Vital Plus

1-2 kapsułki 3 razy dziennie z posiłkami

1-1,5 mies.

2-4

Ekstrakt pestek grejpfruta (przy braku alergii)

3-5 krople do szklanki przegotowanej wody, wziąć 1-2 razy dziennie 30 minut przed posiłkiem

4 tyg.

1

Zielona herbataz miętą

1 tabletka 3 razy dziennie po posiłku ssać

1 mies.

1

Fito 40

1 kapsułka 3 razy dziennie podczas posiłku

1 mies.

2

Floramaks

2 kapsułki 30 minut przed głównym posiłkiem, z niewielką ilością wody

2 tyg.

1

Zastosowanie zewnętrzne:

Olejek z drzewa herbacianego(przy braku alergii)

zimna inhalacja: 2-3 krople na chusteczkę, wdychać 1-2 razy dziennie przez 3-5 minut do 3 tygodni.

Spray Viva Plus (przy braku alergii)

stosowany jako zimny, wdychany podczas napadów trudności w oddychaniu, w celu ułatwienia oddychania (w pollinozah astmę, przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, niedrożność nosa, migdałki, obrzęk strun głosowych, chrypka). Astmatykom używać z rozwagą! Rozważ przenośność Spreja Viva Plus. We wszystkich innych przypadkach alergii umieścić na ubrania, szalik, poduszki, ile potrzeba.