Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt NowoÅ›ci FormuÅ‚a zdrowia Promocja  

Zmarli lekarze nie kłamią I,II


Wiele lat szukaÅ‚em sposobu, żeby podzielić siÄ™ tym, co moim zdaniem jest najważniejsze dla zrozumienia, jakim ważnym zadaniem, a nawet obowiÄ…zkiem każdego czÅ‚owieka jest dbanie o swoje zdrowie.  SzukaÅ‚em sposobu, żeby powiedzieć tak, aby to dotarÅ‚o do Å›wiadomoÅ›ci i w koÅ„cu skÅ‚oniÅ‚o czÅ‚owieka do dziaÅ‚ania w tym kierunku. I wreszcie natknÄ…Å‚em siÄ™ na artykuÅ‚, który po prostu zwaliÅ‚ mnie z nóg. Autor w sposób profesjonalny, zrozumiaÅ‚y i, co najważniejsze, oparty na niezbitych faktach uÅ›wiadamia nam, iż podstawowym zadaniem czÅ‚owieka dla utrzymania wysokiego poziomu zdrowia i dÅ‚ugowiecznoÅ›ci jest dostarczenie organizmowi wszystkich niezbÄ™dnych odżywczych elementów, aby zapewnić jego prawidÅ‚owe funkcjonowanie.

 WiÄ™c polecam uważnie zapoznać siÄ™ z artykuÅ‚em:  „Zmarli lekarze nie kÅ‚amiÄ…”

Tekst zostaÅ‚ przetÅ‚umaczony na jÄ™zyk polski i wydrukowany z fonogramu z zachowaniem sÅ‚ownictwa autorskiego  z 2000 r.

 Zmarli lekarze nie kÅ‚amiÄ…

Doktor Wallach jest obecnie bardzo popularny w Ameryce. W 1991 roku był nominowany do nagrody Nobla.

To, o czym przeczytacie w tej broszurze, może caÅ‚kowicie odmienić Wasze pojÄ™cie o zdrowiu i o wspóÅ‚czesnej medycynie oraz może radykalnie zmienić Wasz los i los Waszych bliskich.

                                                                                                            Odcinek I

       Bardzo mi miÅ‚o spotkać siÄ™ z Wami. WychowaÅ‚em siÄ™ na farmie na zachodzie hrabstwa St.Luis. W latach 50-ych zaczynaliÅ›my od hodowli krów miÄ™snych. JeÅ›li macie pojÄ™cie o hodowli bydÅ‚a domowego, to pewnie wiecie, że jedynym sposobem na zarobienie pieniÄ™dzy jest wyprodukowanie wÅ‚asnej karmy, wÅ‚asnej kukurydzy, soi i siana. W mÅ‚ynie mielono dla nas kukurydzÄ™, sojÄ™ i siano dodajÄ…c mnóstwo witamin i mineraÅ‚ów. Tak przygotowywaliÅ›my paszÄ™ dla krów. Po 6-ciu miesiÄ…cach można byÅ‚o te krowy wystawiać na rynku. ProwadziliÅ›my selekcjÄ™ zostawiajÄ…c lepsze pogÅ‚owie dla siebie.

I co ciekawe - robiÄ…c to dla krów, sami nie zażywaliÅ›my żadnych mineraÅ‚ów i witamin, a przecież byliÅ›my mÅ‚odzi, chcieliÅ›my dożyć do 100 lat bez bólu i niedomagaÅ„.

To mnie bardzo niepokoiÅ‚o. SpytaÅ‚em wiÄ™c ojca: „Tato, dlaczego nie robisz dla nas tego co dla tych krów?”. I wtedy ojciec daÅ‚ mi radÄ™: „Zamilcz chÅ‚opcze. PowinieneÅ› cenić to, że codziennie jesz Å›wieże produkty z farmy. Mam nadziejÄ™, że mnie rozumiesz?”.

Oczywiście więcej nie dopytywałem się, nie chciałem pozbawić siebie obiadu bądź kolacji. Następnie poszedłem do szkoły rolniczej. Po uzyskaniu stopnia naukowego zostałem specjalistą od hodowli zwierząt, upraw polowych oraz gleboznawstwa.

NastÄ™pnie pojechaÅ‚em na 2 lata do Afryki. Tam udaÅ‚o mi siÄ™ speÅ‚nić dzieciÄ™ce marzenie – pracowaÅ‚em z Maurem Parkinsem. Wielu z Was zna jego książkÄ™. To wielki czÅ‚owiek.

Po 2 latach otrzymaÅ‚em telegram z zaproszenie do pracy  w ZOO w St. Luis. Narodowy Instytut zdrowia przydzieliÅ‚ ogrodowi zoologicznemu Å›rodki w wysokoÅ›ci 78 milionów dolarów. Potrzebowali weterynarza, który by przeprowadzaÅ‚ sekcje zwÅ‚ok zwierzÄ…t, które umarÅ‚y Å›mierciÄ… naturalnÄ… w ogrodzie zoologicznym.

ZgodziÅ‚em siÄ™, pojechaÅ‚em, ale musiaÅ‚em przeprowadzać autopsje zwierzÄ…t nie tylko w tym ZOO, ale także w ogrodach zoologicznych Brukvolds, Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles, itd. Do moich obowiÄ…zków należaÅ‚o nie tylko przeprowadzanie sekcji zwierzÄ…t, które umarÅ‚y Å›mierciÄ… naturalnÄ…, ale również znalezienie i obserwacja osobników nadwrażliwych na zanieczyszczenie Å›rodowiska, ponieważ na poczÄ…tku lat 60-ych nikt za bardzo nie miaÅ‚ pojÄ™cia o problemach i katastrofach ekologicznych.

Badając przyczyny śmierci ludzi i zwierząt przeprowadziłem 17 500 autopsji i doszedłem do następującego wniosku:

„Wszystkie zwierzÄ™ta i ludzie zmarli Å›mierciÄ… naturalnÄ… umierajÄ… z powodu niepeÅ‚nowartoÅ›ciowego odżywiania, a wiÄ™c z powodu deficytu substancji odżywczych”

                                                                                                                 Odcinek II

Wyniki analiz chemicznych i biochemicznych precyzyjnie wskazywaÅ‚y, że Å›mierć naturalna nastÄ™puje z powodu nieprawidÅ‚owego odżywiania. To mnÄ… tak wstrzÄ…snęło, że wróciÅ‚em do historii z krowami. NapisaÅ‚em 75 artykuÅ‚ów i prac naukowych, 8 podrÄ™czników wspólnie z innymi autorami oraz jednÄ… książkÄ™ samodzielnie. Sprzedawano jÄ… po 140 dolarów studentom medycyny. Drukowano moje prace w 1700 gazetach i czasopismach, niejednokrotnie wystÄ™powaÅ‚em w telewizji i gdzie ja tylko nie wystÄ™powaÅ‚em.

Ale wtedy, w latach 60-tych, moje prace o odżywianiu maÅ‚o kogo wzruszaÅ‚y. Co mi pozostaÅ‚o? Trzeba byÅ‚o wrócić do nauki i zostać lekarzem, a to pozwalaÅ‚o mi wykorzystać caÅ‚Ä… wiedzÄ™ o odżywianiu, którÄ… otrzymaÅ‚em w szkole weterynaryjnej.

I o dziwo, to zaprocentowaÅ‚o. SpÄ™dziÅ‚em 15 lat w stanie Oregon, gdzie prowadziÅ‚em praktykÄ™ lekarskÄ…. Dzisiaj chcÄ™ podzielić siÄ™ z Wami swojÄ… wiedzÄ… oraz wnioskami, które wyciÄ…gnÄ…Å‚em z tych lat.

JeÅ›li zapamiÄ™tacie tylko 10 % z tego co usÅ‚yszycie, ustrzeżecie siÄ™ od wielu nieprzyjemnoÅ›ci oraz cierpieÅ„, zaoszczÄ™dzicie mnóstwo pieniÄ™dzy i przedÅ‚użycie swoje życie o wiele lat.

Nie osiągniecie tego, a więc nie otrzymacie tych dodatkowych lat życia, nie osiągniecie swojego potencjału genetycznego tak po prostu, bez żadnego wysiłku z Waszej strony.

Teraz chcę powiedzieć Wam to, co najważniejsze.

Potencjał genetyczny długości życia wynosi 120-140 lat.

Obecnie można naliczyć tylko 5 narodowoÅ›ci, których przedstawiciele dożywajÄ… wieku 120-140 lat na Wschodzie, w Tybecie i w zachodnich Chinach.

Ludzie ci zostali opisani w 1964 r. przez J.Hiltona w jego książce „Zaginiony horyzont”.

Najstarszym czÅ‚owiekiem w niej opisanym, choć dopuszczam pewnego rodzaju przesadÄ™, byÅ‚ doktor Li z Chin, który urodziÅ‚ siÄ™ w Tybecie. Kiedy miaÅ‚ 150 lat, otrzymaÅ‚ od cesarstwa chiÅ„skiego specjalny certyfikat zaÅ›wiadczajÄ…cy, że ma on faktycznie 150 lat, a urodziÅ‚ siÄ™ w 1677 roku. Gdy skoÅ„czyÅ‚ 200 lat, otrzymaÅ‚ drugi certyfikat. Zgodnie z dokumentami, zmarÅ‚ w wieku 256 lat. W 1933 roku, po jego Å›mierci, pisaÅ‚y o nim gazety „New York Times” oraz „London Times”, w których powoÅ‚ywano siÄ™ na odpowiednie dokumenty. Możliwe, że miaÅ‚ on 200 lat, a nie 256.

We wschodnim Pakistanie żyÅ‚a grupa ludzi, których nazywano bogazami. Ludzie ci również znani sÄ… z dÅ‚ugowiecznoÅ›ci. Å»yli 120-140 lat.

                                                                                  - 2 –

    W byÅ‚ym ZwiÄ…zku Radzieckim Gruzini pijÄ…cy fermentowane produkty mleczne żyjÄ… do 120 lat.

Ormianie, Abchazi, Azerbajdżanie dożywają w dobrej kondycji do 120-140 lat.

W 1973 roku w styczniowym numerze „National Geographic” ukazaÅ‚ siÄ™ artykuÅ‚ o ludziach, którzy przeżyli 100 lat i wiÄ™cej. MateriaÅ‚y te zostaÅ‚y zilustrowane piÄ™knymi zdjÄ™ciami, z których sÅ‚ynie to czasopismo. Z caÅ‚ego zbioru fotografii zapamiÄ™taÅ‚em trzy.

CiÄ…g dalszy.

Całość