Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Lekarstwa czy biologicznie-aktywne dodatki do żywności (BAD)?


Gdy powstała decyzja utworzenia portalu ww.pl.vivasan.org podstawowym elementem, a raczej jego fundamentem, była potrzeba popularyzacji profilaktyki zdrowia na podstawie biologicznie aktywnych dodatków do żywności oraz zaopatrzenia swoich potencjalnych klientów w biologicznie-aktywne dodatki do żywności (BAD) szwajcarskiej firmy Vivasan. Inaczej można to określić, jako suplementacja diety. W najbardziej rozwiniętych krajach świata ruch ten rozpoczął się już kilkadziesiąt lat temu. Na dzień dzisiejszy każdy mniej więcej wie co oznacza suplementacja diety, natomiast panująca w społeczeństwie patologia zdrowotna buduje w świadomości ludzi negatywną i często kontrowersyjną interpretację na ten temat. Postanowiłem więc sprecyzować całe zagadnienie, żeby raz na zawsze wyjaśnić, przynajmniej moim klientom, co oznacza BAD i co odróżnia je od lekarstw. Zapraszam.

Biologicznie aktywne dodatki (BAD) – to nie pogotowie ratunkowe. Są to DODATKI DO ŻYWNOŚCI, które wzbogacają strukturę naszej zwykłej porcji żywności – wnoszą dodatkową ilość błonnika, naturalnych antyutleniaczy, mikroelementów, witamin i in.

Główne zadanie BADów – usunięcie z jelit śluzu i osadów, które tam się gromadzą. Jednocześnie oczyszcza się krew, co ułatwia pracę wszystkich organów. Poza tym komórki są dobrze odżywione, nasycone wszelkimi pożytecznymi substancjami.

BAD – to profilaktyka, inwestycja w zdrowie i długowieczność.

LEKARSTWA: Lekarstwa w istocie są obce dla organizmu. Zapewniają one tymczasową podpórkę przy zakłóceniu jakiejś funkcji. Działają mniej więcej tak, jak kule przy złamanej nodze. Są potrzebne przez jakiś czas, trzeba leczyć nogę i uwolnić się od kul.

BAD: Wnoszą do organizmu to, co jest mu dane przy narodzinach, ale utracone w ciągu życia w nieekologicznym środowisku. Innymi słowy, uzupełniają deficyt tego, co w organizmie powinno być w normie.

LEKARSTWA: Każde lekarstwo ma określone zastosowanie. Działa na określoną funkcję, jednokierunkowo, stymulując określone organy. Na przyczyny choroby nie jest w stanie wpłynąć żaden lek, ponieważ przyczyną każdej choroby jest nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu na które może wpłynąć tylko i wyłącznie sam właściciel swojego organizmu, czyli sam człowiek.

BAD: Dokonuje głębokich zmian w organizmie co prowadzi do korekty procesów wymiennych i odporności.

LEKARSTWA: Lekarstwa działają wybiórczo.

BAD: Działanie kompleksowe.

LEKARSTWA: Szybki efekt, czasem błyskawiczny, ale po odstawieniu – ustaje.

BAD: Na efekty czasami trzeba czekać długo, ale są one dogłębne i długotrwałe, ponieważ zmiany dokonują się także po zaprzestaniu używania.

LEKARSTWA: Należy stosować precyzyjne dawki, ponieważ między dawką terapeutyczną a toksyczną jest bardzo mała granica. Można przedawkować.

BAD: Przedawkowanie jest praktycznie niemożliwe. Organizm otrzymuje w mikro dawkach dobową normę i zużywa ją w miarę konieczności, a to co zbędne – wydala.

LEKARSTWA: W lekarstwach nierzadko lista skutków ubocznych jest o wiele dłuższa niż lista zaleceń. Silne działanie, następuje reakcja chemiczna.

BAD: Praktycznie brak efektów ubocznych, ponieważ przy występowaniu określonego problemu, aktywizuje się określony fragment. Dlatego działanie jest łagodne.

LEKARSTWA: Mnóstwo przeciwwskazań wynikających z mechanizmu działania.

BAD: Jedyne przeciwwskazanie – indywidualna nietolerancja.

LEKARSTWA: Produkowane są syntetycznie w zakładach produkujących preparaty medyczne.

BAD: Wykonywane są z ekologicznie czystego naturalnego surowca.

LEKARSTWA: Praktycznie we wszystkich znajdują się substancje wypełniające, a więc do organizmu przenika wiele zbędnych substancji co rażąco obniża procent pozytywnie działającego pierwiastka i zwiększa ryzyko alergii.

BAD: Nie mają substancji wypełniających. 100% oddziaływania, wysoka efektywność działania leczniczo-profilaktycznego.

LEKARSTWA: Lekarstwa mogą uzależniać psychicznie i fizycznie. Wiadomo, że występuje uzależnienie na insulinę, walidol , preparaty psychotropowe.

BAD: Dodatki biologicznie aktywne nie mogą uzależniać.

Na czym polega różnica między BAD, a preparatami farmakologicznymi i środkami roślinnymi?

Biologiczne ingredienty, wchodzące w skład BAD, otrzymywane są drogą opatentowanych technologii o dużej efektywności, z naturalnych produktów roślinnych i zwierzęcych, co znacznie podwyższa ich wartość oraz sprzyja dobremu przyswajaniu przez organizm.

Części składowe BAD występują w optymalnym stosunku i wyrażają się we wzajemnym oddziaływaniu, co pozwala ukierunkować ich stosowanie w celu profilaktyki w kompleksowej terapii rozlicznych schorzeń.

BAD wykazują łagodne, regulujące, normalizujące oddziaływanie na organizm człowieka, z reguły nie powodując skutków ubocznych, podczas gdy syntetyczne lekarstwa, nawet witaminy, nie zawsze są przyswajane i mogą wywoływać skutki uboczne.

Wiele lekarstw negatywnie wpływa na proces przyswajania i skuteczność działania składników odżywczych.  Na przykład antybiotyki i sulfonamidy niszczą mikroflorę w jelitach, podczas gdy BAD sprzyjają odbudowie mikroflory jelit, zwiększają przyswajalność i efektywność działania składników odżywczych.

W odróżnieniu od naparów, wywarów i innych form ziołolecznictwa gdzie nie wiadomo dokładnie jakie substancje są tam ekstrahowane, oraz nie jest ustalona dawka poszczególnych ingredientów, BAD charakteryzują się dokładnym dawkowaniem części składowych.

Przy stosowaniu BAD uwzględniane są indywidualne potrzeby organizmu.