Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Zapalenie stawów


Zapalenie stawów Jest to zapalenie jednego lub kilku stawów (zapalenie wielostawowe), przy którym stawy puchną, stają się gorące w dotyku, skóra w okolicach stawów jest zaczerwieniona, człowiek odczuwa ból i ograniczenia w ruchu. Wyróżnia się tu formy pierwotne: osteartroza, reumatoidalne zapalenie stawów, septyczne, samoistne, choroba Stilla, zapalenie kręgosłupa.

Jak również zapalenie stawów przy innych zachorowaniach: toczeń rumieniowaty, plamica, łuszczyca, odczynowe zapalenie stawów, barwnikowa marskość wątroby, zapalenie wątroby, ziarniniak, borelioza i inne.

Wszystkie one przebiegają pod maską procesu zapalnego. Dlatego podstawowe zabiegi skierowane są na zahamowanie zapalenia w stawie. Zalecane produkty: Harpagin, Vital Plus, Nigenol lub Młodość na zawsze, P.C. 28 plus, Wyciąg z jałowca, Wyciąg z karczocha, Ultra ochrona wątroby, Żel P.C.28, Krem z jałowca, Rześkość przez cały dzień.

Produktem wyboru przy zapaleniu stawów jest „Harpagin” („PC 28 Plus”). Zawarte w nich glikozydy (harpagophytum) i in.) wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwbólowe. Wskazane włącznie do programu korekcji zapalenia stawów omega-3 („PC 28 Plus”) i omega-6 („Nigenol”, „Młodość na zawsze”), kwasy tłuszczowe, które są substratami syntezy PG1 i PG3 odpowiedzialnych za efekt przeciwzapalny oraz hamują syntezę zapalnych PG2.

A więc nienasycone kwasy tłuszczowe zdolne są zapewnić efekt przeciwzapalny. Poza tym zmniejszają obrzęk i zesztywnienie stawów. Przy dnawym zapaleniu stawów zaleca się „Wyciąg z karczocha” lub „Ultra ochronę wątroby”, bądź też „Wyciąg z jałowca”. Zawierają one flawonoidy tsinazorin i sylimarynę, które usuwają z organizmu z moczem sole kwasu moczowego, likwidując zapalenie i ból. Przy porażeniu reumatycznym wskazany jest „Wyciąg z jałowca”. Pełny kompleks witaminowo-mineralny „Rześkość przez cały dzień”, mający działanie antyutleniające, wzmaga efekt przeciwzapalny. Nie mniej ważne jest też miejscowe stosowanie kremu Jałowiec, żelu PC28, olejku eterycznego Jałowiec, które w związku z zawartością terpenów i glikozydów, wykazują działanie przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe.