Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Rozdzielne odżywianie


Fundamentem prawidłowego odżywiania naszego organizmu - jest tak zwane "rozdzielne odżywianie". Tylko stosowanie zasad rozdzielnego odżywiania pozwala organizmowi funkcjonować prawidłowo i z największym efektem wykorzystywać i przyswajać elementy odżywcze spożywanych produktów. Tylko w takim układzie wszystkie procesy fiziologii organizmu odbywają się w sposób prawidłowy i bez zakłóceń.

Naruszenie tych zasad powoduje przedwczesną fermentację spożywanych produktów, co uniemożliwia ich  przyswajanie w ogóle, a na dodatek zatruwa organizm produktami fermentacji i gnicia w układzie żołądkowo-jelitowym.

Amerykanski lekarz  z Los-Angelles G.S.Shelton, który poświęcił 50 lat badaniom naukowym i klinicznym procesów trawienia, udowodnił fiziologiczną efektowność procesów trawienia w układzie żołądkowo - jelitowym na podstawie rozdzielnego odżywiania, które, jego zdaniem, jest jedyną i najważnejszą podstawą prawidłowego odżywiania organizmu człowieka. Podstawowym postulatem prawidłowego odżywiania jest stwierdzenie:

"Spożywać trzeba tylko proste i, nieobrobione fabrycznie, produkty, które nie różnią się swoim biologicznym skladem i nie wymagają w żołądku przeciwnych substancji trawiennych w tym samym czasie."


Białko - węglowodany:
Nigdy nie spożywaj białko i węglowodany jednocześnie.
Oznacza to, że nie powinniśmy jeść mięsa, ryby, jaja, ser, pieczarki, orzechy i inne białka żywności wraz z takimi produktami, jak chleb, zboże, ziemniaki, ciasta, słodkie owoce.

Potrzeba taka usprawiedliwiona tym, że procesy przyswajania tych produktów radykalnie rużnią się. Będąc połączeni, przeszkadzają jeden drugiemu: ponieważ dla przyswajania białka żołądek nasila kwasowość, która z kolei uniemożliwia trawienie węglowodanów, które jest możliwe tylko w środowisku zasady. Dlatego po równoczesnym spożywaniu tych produktów rozpoczyna się fermentacja.

Białko-białko: Nigdy nie spożywaj dwa rużnorodne białka na raz. 
Każdy z dwóch produktów takich, jak mięso i jajka, mięso i orzechi, mięso i ryba, ser i jajka, ser i orzechi, i t. d. rużnią się swoim składem i wymagają pewnej wydzieliny przewodu pokarmowego, oraz innej długości procesu trawienia. Gdy są spożywane jednocześnie, nie mogą być całkowicie strawione.To z kolej powoduje proces fermentacji i rozdład w układzie żołądkowo-jelitowym.

Tłuszcze - białka:  Nie spożywaj tłuszczów z białkami.  Innymi słowy, nie używaj masła i olejów roślinnych razem z  mięsem, jajami, serem, orzechami i innymi białłkami,  ponieważ tłuszcz spowalnia wydzielanie soków żołądka, zmniejszając tym samym ogólny okres procesu trawienia  w ocenie Sheltona, na 5-10%.

Kwasy - białko: Nie jeść kwaśnych owoców  z białkiem.  Wydaje się, że kwas powinien przyczynić się do lepszego trawienia białek. Ale w organizmie jest tak, że normalny żołądek wydziela w dostatku wszystkie niezbędne kwasy, a pochodzących z zewnątrz, nie potrzebuje. Kwasy owocowe tylko opóźniają naturalne wydzielanie soku żołądkowego i tym samym zakłócają trawienie białek, które ostatecznie prowadzi do rozpadu. Dlatego nie należy jeść pomidory z serem lub jaja, mięso z octem lub z sokiem pomidorowym i t. d.

Kwasy - Węglowodany: Nie wolno jeść węglowodanów i kwasów spożywczych jednocześnie, tzn. nie jeść chleb, ziemniaki, groch, fasola, cukier, miód, dżem, wraz z cytrusami, winogronem, kwaśnymi jabłkami, śliwkami, szczawlem, pomidorami. Kwasy wymienionych produków i owoców niszczą enzym - ptyalin wymagany dla rozkładu węglowodanów.


Węglowodany - węglowodany (skrob): Jedz tylko jeden rodzaj koncentratu skrobi (na przykład nie należy jeść z chlebem  ziemniaki, puree z grochu i słodkie wypieki), ponieważ  w żołądku do trawienia zostanie przyjęty tylko jeden rodzaj skrobi, podczas gdy reszta pozostanie nienaruszona, opóźnienie ruchu pokarmu ostatecznie doprowadzi do fermentacji.

Cukier - węglowodany: Nie wolno jeść węglowodanów i cukru na raz. Okazuje się, że tradycyjne ciasta z dżemem, słodkie zbożowe zapiekanki, płatki śniadaniowe, chleb  z dżemem i miódem, drożdżówki, powodują fermentacje w żołądku, i rozkład dalej w jelitach.

Melon  i arbuz należy spożywać oddzielnie. Melon i arbuz  znakomicie oczyszczają przewod pokarmowo - jelitowy, jeśli spożywane są oddzielnie.

Należy kierować się tylko zasadą: "Im mniej złożony skład żywności, im  prostsze nasze posiłki, tym bardziej efektywnego trawienia można się spodziewać"