Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Pielęgnacja oczu Vivasan


Telewizory, laptopy, komputery, smartfony są naszymi stałymi towarzyszami.

Dzieci, młodzież i dorośli korzystają z tych urządzeń na co dzień. Jednak niebieskie światło emitowane przez ich ekrany ma negatywny wpływ na nasz organizm i jest niebezpieczne dla oczu. Około 84% Europejczyków spędza przed ekranami średnio 7 godzin dziennie. Rano nasz pierwszy rzut oka pędzi do smartfonu, w pracy siadamy przy komputerze, a wieczorami spędzamy na laptopie lub tablecie surfując po Internecie.

Niebezpieczeństwo stwarzane przez promienie ultrafioletowe jest dobrze znane. Aby się przed nimi uchronić, nakładamy na skórę kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym, zakładamy ciemne okulary od słońca. Jednak promienie UV są tylko niewielkim składnikiem światła dziennego. Większość promieni słonecznych składa się z tak zwanego niebieskiego światła.

Światło niebieskie to światło widzialne o wysokiej energii. W naszych oczach wydaje się bardziej biały niż niebieski. Niebieskie światło otacza nas naturalnie w ciągu dnia. W takich

dawka, praktycznie nie ma negatywnego wpływu. Jednak sztuczne źródła światła z ekranów emitują bardzo intensywnie niebieskie światło. Ta dodatkowa ekspozycja może prowadzić do następujących problemów:

Uszkodzenie siatkówki.

Intensywna ekspozycja na niebieskie światło może powodować problemy z oczami. Szczególnie przyczynia się do zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (zwyrodnienia plamki żółtej). Ta choroba może prowadzić do zmniejszenia ostrości wzroku.

 

Trudności z zasypianiem

Niebieskie światło negatywnie wpływa na rytm snu i czuwania. Hamuje uwalnianie hormonu snu melatoniny, dzięki czemu organizm nie zasypia, ale pozostaje w stanie czuwania. Jeśli więc nie spędzisz ostatniej godziny przed snem przed ekranem telewizora, smartfonu lub monitora, prawdopodobnie będziesz miał mniej problemów z zaśnięciem.

Przedwczesne starzenie się skóry

W górnej warstwie skóry znajdują się tak zwane białka opsyny. Reagują na światło o określonej długości fali. Pod wpływem światła niebieskiego stają się aktywne i powodują uwolnienie białka odpowiedzialnego za regenerację skóry. Zwiększona ekspozycja na niebieskie światło zwykle powoduje nadmierną stymulację opsyn. W efekcie powstają wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia się skóry.

Konsekwencje:

zmarszczki, zaczerwienienia, zaburzenia pigmentacji skóry.

Kapsułki do pielęgnacji oczu(Eye Care) zawierają cenne składniki, które wspierają zdrowie Twoich oczu. Połączenie luteiny, zeaksantyny i witaminy D poprawia widzenie. Specjalna kombinacja mikroelementów jest szczególnie skuteczna w profilaktyce chorób oczu, takich jak zaćma.

lub zwyrodnienie plamki żółtej. Dzięki unikalnej technologii Gelpell gwarantowana jest wysoka biodostępność produktu Luteina i zeaksantyna to karotenoidy, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania procesów metabolicznych w organizmie. Działają silnie antyoksydacyjnie i chronią nas przed szkodliwym działaniem wolnych rodników na organizm.

Krótki przegląd zalet kapsułek do pielęgnacji oczu:

Zwiększa gęstość pigmentu plamki żółtej, co może zmniejszyć ryzyko zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem.

Działa przeciwutleniająco z przenikliwym promieniowaniem, które może tworzyć wolne rodniki.

Zapewnia ochronę przed szkodliwym niebieskim światłem i uszkodzeniem komórek.

Cenne składniki:

Luteina z ekstraktu z krokosza barwierskiego Oprócz zeaksantyny luteina jest najczęściej występującym karotenoidem i należy do grupy ksantofilów.

Badania wykazały, że luteina zmniejsza ryzyko wystąpienia zaćmy i związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej. Ma również pozytywny wpływ na ogólne widzenie. Luteina gromadzi się w plamce i odfiltrowuje potencjalne fitotoksyczne światło niebieskie i ultrafioletowe. Jest również skutecznym antyoksydantem i chroni skórę przed uszkodzeniem przez promienie UV.

Zeaksantyna plus witamina D

Wraz z wiekiem siatkówka (siatkówka) zmienia się, krążenie krwi w oku stale się zmniejsza - ostrość widzenia maleje.

Penetracja tkanki nerwowej w błonie naczyń wewnątrzgałkowych jest stopniowo zmniejszana. Degeneruje się drobna struktura siatkówki – w efekcie pogarsza się widzenie, jego ostrość stale się zmniejsza.

Zeaksantyna wraz z luteiną odkłada się w żółtej plamce siatkówki – plamce żółtej. Tworzą pigment plamki żółtej, który chroni przed szkodliwymi długościami fal światła oraz wolnymi rodnikami. Luteina i zeaksantyna filtrują światło niebieskie, dzięki czemu wyglądają na żółte.

Zeaksantyna to naturalny składnik aktywny pochodzenia roślinnego.

Podsumowanie:

Kapsułki do pielęgnacji oczu(Eye Care) to połączenie cennych składników ziołowych, które korzystnie wpływają na zdrowie naszych oczu.

Jedna kapsułka dziennie wystarczy, aby oczy były zdrowe nawet w starszym wieku.