Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Wątroba


Czy wiecie, że średnia waga wątroby, największego i najcięższego wewnętrznego organu człowieka, to około 1,5 kilograma? Już w 8 tygodniu rozwoju wewnątrz łonowego wątroba stanowi połowę wagi płodu.

W wątrobie zachodzą setki tysięcy reakcji chemicznych. Jest to podstawowy filtr i magazyn organizmu ludzkiego. Wątroba oczyszcza nasz organizm z obcych substancji – alergenów, trucizn oraz toksyn przy czym najaktywniej usuwa szkodliwe substancje między godziną 18 a 20!

Wątroba zaopatruje się na zapas w witaminy A, D, B12 i mikroelementy (żelazo, miedź, kobalt). Wątroba przepuszcza przez siebie ponad 2000 litrów krwi w ciągu doby. Ale najważniejsze, że wątroba jest swoistym magazynem dla znacznej ilości krwi, która może być wyrzucona do układu sercowo-naczyniowego w razie utraty krwi bądź wstrząsu spowodowanego zwężeniem naczyń zaopatrujących wątrobę w krew.

Wątroba jest jedynym ludzkim organem zdolnym do regeneracji. Jeśli nawet zostanie jej tylko 25% - z czasem się odbuduje. Wątroba wytwarza do 1 litra żółci na dobę. Wątroba uczestniczy w trawieniu, metabolizmie tłuszczów i węglowodanów, syntetyzuje życiowo ważne białka plazmy krwi, cholesterynę, lipidy i in.

Miejcie na uwadze to, że wątroba aktywnie reaguje na stres i negatywne emocje. I na odwrót – uważa się, że im lepiej pracuje wątroba, tym mocniejsze są nerwy. O wątrobie można mówić bez końca i układać o niej poematy! Nie na darmo w starożytnym Babilonie i Mezopotamii uważano, że dusza nie znajduje się w sercu, a w wątrobie.

Zatroszczyć się o wątrobę pomoże skuteczny hepatoprotektor „Ultra ochrona wątroby” firmy Vivasan na bazie wyciągu z ostropestu.

Bądźcie zdrowi i szczęśliwi !