Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Zmarli leksrze nie kłamią XIV


Ostatnia sprawa, o której chcę z Wami porozmawiać, to cukrzyca.

Z tym problemem zetknął się każdy. Jest to trzecia w kolejności przyczyna śmierci dorosłej ludności USA. Prowadzi ona do powikłań takich jak ślepota, zakłócenia pracy nerek oraz różnego rodzaju chorób naczyniowo-sercowych. To z kolei jest pierwszą przyczyną śmiertelności wśród Amerykanów. Jeśli macie cukrzycę, długość Waszego życia skraca się. W 1957 roku doszliśmy do wniosku w weterynarii, że można zapobiec i wyleczyć cukrzycę przy pomocy minerałów.

Dane te zostały opublikowane w oficjalnym czasopiśmie naukowym, gdzie zostało powiedziane, że „cukrzycy można zapobiec i wyleczyć przy pomocy chromu i wanadu”.

Zgodnie z danymi uniwersytetu w Vancouver i British School of Medicine, tylko wanad jest w stanie zastąpić insulinę u dorosłych cukrzyków. Oczywiście nie jest to możliwe od razu. U wielu osób proces ten trwa 4-6 miesięcy. Jest to więc proces stopniowy, w trakcie którego należy przyjmować adekwatną ilość chromu i wanadu. Na własne oczy widziałem jak to działa na setki pacjentów.

Byłoby dobrze, jeśli udałoby mi się przekonać Was do stosowania minerałów nie licząc na to, że trafią one do organizmu wraz z produktami spożywczymi.

A tym bardziej nie zależąc od tego co jest zapakowane w pudełka, torebki, butelki. Istnieją trzy typy minerałów na które powinniście zwrócić szczególną uwagę.

1 typ – minerały metaliczne. Są to minerały zasadniczo wydobywane ze skał. Są one przyswajane tylko w 8-12%. Kiedy osiągniecie wiek 25-40 lat, ich przyswajalność spada do 3-5%. Bardzo niedobrze, jeśli stosujecie coś w rodzaju mleczanu wapnia ( w Rosji glukonian wapnia), będącym zwykłym minerałem metalicznym. Przypuśćmy, że jest to wapń-lacte w tabletkach po 1000 mg. Wielu ludzi zażywając po 2 tabletki dziennie mówi: „Doktorze, zażywałam bardzo dużo wapnia. Słuchałam audycji w radio o zapaleniu stawów i brałam 2000 mg wapnia na dzień. Ale to nie złagodziło mojej choroby, tylko jest gorzej”.

Pytam: „Jaki wapń stosowaliście?” Odpowiadają: „Calcium-lacte”. I na tym polega Wasz błąd, ponieważ tylko 250 mg z tej ilości jest wapniem metalicznym. Jeśli uwzględnić, że przyswajacie tylko 10%, pozostałe 750 mg – to laktoza (cukier mlekowy), a 10% z 250 mg stanowi 25 mg. Czyli jeśli łykacie 2 tabletki, otrzymujecie nie 2000 mg, a 50 mg . Wychodzi na to, że żeby otrzymać niezbędną ilość wapnia, musielibyście zażywać 90 takich tabletek dziennie po 30 w trakcie każdego posiłku. I nie zapominajcie o pozostałych 59-ciu minerałach. W latach 60-tych w rolnictwie zaczęto stosować Kleider-minerały. Minerały te reprezentują minerały metaliczne z aminokwasami, proteinami lub enzymami powlekającymi atom metaliczny. Taka forma minerałów zwiększa ich absorbcję o 40%. Właśnie dlatego przemysł spożywczy podchwycił ten pomysł.