Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Krople do nosa


Znowu zrobiło się zimno i w związku z tym pojawiły się problemy z nosem. Nic dziwnego. W pomieszczeniach włączono ogrzewanie, powietrze jest suche. Śluzówka nosa wysycha, słabiej opiera się infekcji. A zimny wiatr i słota robią swoje, „podrzucają” różne wirusy i infekcje. I oto mamy nos zatkany, cieknący, trudno oddychać lub w ogóle nie można oddychać przez nos.

Do leczenia kataru i zatkanego nosa istnieje dużo preparatów aptecznych o których możecie się dowiedzieć w najbliższej aptece. A tutaj znajdziecie informację o tym jak w warunkach domowych można zrobić krople do nosa z olejkami eterycznymi, żeby szybko i skutecznie, bez powikłań, pozbyć się kataru.

Chyba nie ma człowieka, który nie zetknąłby się z problemem zatkanego nosa lub katarem. Mówi się, że katar nieleczony trwa siedem dni, a leczony tydzień. Ale jeśli kataru nie będzie się leczyć, to może on przekształcić się w poważniejszą chorobę – zapalenie zatok przynosowych, zatoki czołowej, zatok skroniowych.

Dlatego przygotujemy skuteczne krople do nosa na katar z olejkami eterycznymi.

Uwaga! Nie wolno w żadnym wypadku zakrapiać do nosa olejków eterycznych w czystej postaci!

Mają one zastosowanie w postaci mieszanek. Jak zrobić krople na katar?

Najpierw trzeba przygotować nieduży flakonik z ciemnego szkła o pojemności mniej więcej 10-30 ml, w zależności od potrzeb. Nadają się do tego flakony od olejków eterycznych. Trzeba je jednak zalać spirytusem, żeby rozpuściły się resztki olejków, a następnie umyć gorącą wodą i wysuszyć.

Tak samo można wykorzystać buteleczki z kroplomierzem, które zostały po zużyciu preparatów aptecznych. Krople do nosa można robić na olejku z pestek winogronowych, oliwkowym czy z awokado. Będą to olejki-podstawy lub bazowe.

Najpierw do buteleczki wlewamy niezbędną ilość olejku bazowego pozostawiając miejsce dla eteru. Następnie dodajemy po kropelce olejki eteryczne i dolewamy olejek bazowy do potrzebnej objętości.

Następnie trzeba zamknąć flakon i kilka razy odwrócić do góry dnem. Stosować mieszankę po jakimś czasie, żeby etery dobrze się przemieszały.

Zakrapiać po 1-2 krople do każdej dziurki 1-4 razy dziennie. Odchylić głowę i przechylić ją na bok. Jeśli zakrapiamy prawą dziurkę – głowę przechylamy w lewo i odwrotnie. Trochę pomasować nos i zatoki.

Przepisy na krople do nosa z olejkami eterycznymi :

Przy pierwszych oznakach, kiedy z nosa tylko pociekło, na początku przeziębienia lub wirusa : Na 10 ml olejku bazowego dodajcie po 1 kropli olejków z drzewa herbacianego, lawendy, eukaliptusa, bazylii, tymianku. Jeśli nie tolerujemy jakiegoś z tych olejków, można zamiast niego wziąć jakikolwiek inny z przepisu.

Jeśli wydzielina jest gęsta, żółto-zielona : Na 10 ml olejku bazowego po 2 krople szałwii, lawendy, bazylii.

• Jeśli nos jest zatkany, nie można przez niego oddychać i nie oczyszcza się : 2 krople rozmarynu, 2 krople jałowca, 2 krople geranium, 1 kropla szałwii, 1 kropla mięty

 • Jeśli po przeziębieniu nos nie czuje zapachów, pomoże olejek z bazylii. Posiada ona zdolność przywracania węchu. Na 10 ml bazy 2 krople bazylii, 2 krople eukaliptusa, 2 krople drzewa herbacianego.

Krople do nosa dla dzieci

• Dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat : Na 10 ml bazy 1 kropla lawendy i 2 krople olejku z drzewa herbacianego.

• Dzieci od 3 do 6 lat : 2 krople lawendy, 2 krople olejku z drzewa herbacianego lub 2 krople olejku z drzewa herbacianego, 1 kropla eukaliptusa, 1 tymianku (lawendy). Mieszanki te można zmieniać dodając lub usuwając któryś z komponentów. Można zrobić krople nawet z jednego składnika, ale weźcie go trochę więcej.