Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Koenzym Q10


Koenzym Q10 (ubichinon, koferment Q10) – jest ważnym fizjologicznym elementem mitochondria. Q10 jest zawarty w każdej naszej komórce i bierze udział w procesie jej oddychania. 99% energii komórkowej produkuje się przy współudziale tego koenzymu. Biorąc pod uwagę aktywność antyoksydacyjną Q10 5 razy przekracza aktywność witaminy E. Nie jest on pełnowartościowym fermentem, ale zawiera witamino-podobną substancję, która wiążąc się z określonymi molekułami białka, przekształca się w fermenty.

Bardzo trudno jest uzupełnić braki Q10 w organizmie przez produkty żywnościowe, co więcej, ten koferment niszczy się w procesie konserwowania artykułów spożywczych. W zdrowym organizmie do 30 - 35 lat gromadzi się niezbędna ilość Q10 dla oddychania komórkowego i wytwarzania energii. Następnie poziom koenzymu w komórce wyraźnie obniża się, a w pracy komórek zaczynają się nieprawidłowości. Jako skutek spadku zabezpieczenia organizmu w odpowiednią ilość energii, występuje się złe samopoczucie, szybkie zmęczenie, zaburzenia snu, pojawiają się zmarszczki, fałdy skóry i tp.

Gdy ilość Q10 w komórkach spada o 25% pojawiają się choroby sercowo-naczyniowe, związane z pogorszeniem bioenergetycznego metabolizmu mięśnia sercowego. Powstają również sprzyjające warunki dla tworzenia się nowotworów, w tym złośliwych. Obniżenie poziomu Q10 o 75% prowadzi do śmierci komórek.

Wzbogacanie organizmu w koenzym Q10 pozwala odbudować jego poziom w komórkach, przywrócić normalną pracę komórek i wzmocnić ochronne funkcję organizmu. Udowodniono naukowo, że codzienne przyjmowanie koenzymu Q10 odbudowuje proces prawidłowego oddychania komórkowego, odmładza organizm, zwiększa długość aktywnego życia, (a nie starości) o 20 – 30 lat.

Ponieważ Q10 nie ma żadnych skutków ubocznych, dla tego w krajach rozwiniętych przyjmuje się go nawet przez 30 – 40 lat.

Stosowany jest profilaktycznie przeciw powstaniu chorób onkologicznych i sercowo-naczyniowych, zalecany w zapaleniach wątroby i anemii. Dodanie Biologicznie Aktywnych dodatków do pożywienia gwarantuje dostarczenie organizmowi koenzymu Q10, zwłaszcza w okresie fizycznych obciążeń, na przykład po przebytym udarze, lub zawale serca, oraz w profilaktyce zwyrodnieniowych chorób serca u ludzie w średnim wieku. Ostanie badania potwierdzają także fakt, że poziom zawartości koenzymu Q10 w tkankach ludzi, cierpiących na otyłość jest niższy od poziomu odnotowanego w tkankach ludzi zdrowych. Zastosowanie Q10 prowadzi do normalizacji układu odpornościowego i znacznie spowalnia rozwój guzów złośliwych, odmładza organizm i hamuje proces starzenia się Komorek.