Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Pielęgnacja włosów


Włosy - to Nasza naturalna ozdoba, która potrzebuje naturalnej pielęgnacji! Ładne zdrowe włosy są cudownym, lecz delikatnym darem natury, dlatego dla zachowania zdrowia i piękna włosów trzeba je chronić przed szkodliwym działaniem czynników ze­wnętrznych: słońca, słonej wody, wiatru. Duże znaczenie ma także prawidłowa pielęgna­cja, która zależy od typu włosów.

Włosy - to lustro zdrowia i ogólnego samopoczucia człowieka. Na głowie zazwyczaj jest od 90.000 do 140.000 włosów. U blondynów, z zasady, włosy są bardziej cienkie, niż u brunetów, lecz ich liczba jest większa. Włosy wciąż odnawiają się. Długość życia wło­sów trwa od kilku miesięcy do kilku lat. W normalnych warunkach proces wymiany wło­sów odbywa się w sposób niewidoczny, chociaż codziennie wypada od 40 do 60 włosów. Zdrowe włosy co miesiąc odrastają na 10-13 mm. Z wiekiem wzrost włosów spowalnia się.

Budowa włosa. Część włosa, swobodnie rozmieszczona nad skórą, nazywa się prętem, a część ukryta w skórze, - korzeniem włosa. Ko­rzeń kończy się poszerzeniem ce­bulką, w której odbywa się proces wzrostu włosa.

Z tkanki łącznej do cebulki idzie brodawka zawierająca na­czynia, odżywiające cebulki

Pochewka zewnętrzna zawiera pigment. Zewnętrzna warstwa włosa zbudowana jest w kształcie dachówki. Rdzenna część włosa umieszczona jest w mieszku włosowym (fol- lictilus), który otwiera się na skórze niedużym rozszerzeniem. Mieszek włosowy na łączy się z przewodem wyprowadzającym gruczoł łojowy.

Włosy są zaopatrzone w mięśnie gładkie. Kurcząc się, mięsień podnosi włos i jednocześnie ściska gruczoł łojowy, co sprzyja wydzielaniu się łoju.

To zjawisko każdy człowiek, chociaż raz w życiu, odczuł na sobie. Przy mocnym uczuciu strachu mówi się: „Dusza ucieka w pięty, a włosy stają dęba". Mechanizm ten zaprawia w ruch mięsień włosa.

Znając budowę włosa, będzie nam łatwiej określić jego potrzeby i czynniki szkodliwie.

Głównym warunkiem zachowania zdrowych i ładnych włosów jest zdrowy tryb życia, stała pielęgnacja i, w razie konieczności, leczenie we właściwym czasie. Firma VIVASAN przedstawia nową linię kosmetyków do pielęgnacji włosów SANOTINT Migliorin, która zdobyła ogromną popularność wśród kosmetyków naturalnych w całej Europie. Linię SanoTint Migliorin reprezentują trzy kategorie produktów:

1.Szampony

2. Środki do pielęgnacji włosów

3. Roślinna farba do włosów

Szampony SanoTint

Szampony SanoTint— to nowa generacja szamponów, opracowanych z uwzględnieniem nowoczesnego stylu życia, obciążeń ekologicznych, stanu śro­dowiska zewnętrznego i innych czynników. Formuła kompozycyjna szamponów jest indywidualnie opracowana dla każdego typu włosów i bazuje się na cennych, roślinnych i biologicznych składnikach oraz witaminach, które skutecznie dbają o zdrowie i piękno włosów. Przede wszystkim zaliczamy do nich:

•  Wyciągi z:prosa, chmielu, rozmarynu, pokrzywy, skrzypu, sałaty siewnej, babki, dziurawca, oczaru, karczochy, rumianku, rzepy, mniszka, kasztanowca, maku dzikiego, lawendy, róży aksamitnej, prawoślazu, kozieradki, malwy.

•  Cenne olejki z:soi, zarodków pszenicy, jojoba, miłorzębu

•  Witaminy:panthenol, biotyna, pantotenat wapnia

•  Proteiny:proteina jedwabiu, hydrolizowana proteina pszenicy

•  Biologicznie aktywne substancje:kit pszczeli, hydrolizowana keratyna, L-cystyna, L-metionina, pirytion cynku.

Wszystkie szampony są przetestowane dermatologicznie, nie drażnią błony śluzowej oka.

Typy szamponów:

1.SanoTint do włosów normalnych5. SanoTint do włosów zniszczonych

2.SanoTint do włosów tłustych  6. SanoTint do włosów farbowanych

3.SanoTint przeciwłupieżowy 7. Migliorin przeciw wypadaniu włosów

4.SanoTint do włosów suchych

Sposób użycia:nanieść niewielką ilość szamponu na wilgotne włosy, wma- sować, zostawić na 1-2 minuty, następnie dokładnie spłukać ciepłą wodą. W ra­zie potrzeby czynność powtórzyć. Następnie nanieść na włosy Balsam lub Maskę jedwabną. Stosować 2-3 razy w tygodniu lub codziennie.