Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Pielęgnacja ciała Linia BODY CONTOURING


Cellulit - to specyficzny, kosmetyczny  rodzaj   skóry, spowodowany przez osłabienie energetyki skóry, zastoju krwi i limfy i nierówne odkładanie się podskórnej tkanki tłuszczowej. Cellulit  uwidocznia się na brzuchu, udach, pośladkach, bocznej części stawu kolanowego, a także przedramienia i dłoni.

Cellulit - problem kobiet. Nawet bardzo tęgi mężczyzna, jest rzadkością, żeby  posiadał cellulit. Głównym powodem takiej niesprawiedliwości  i przemiany w inną strukturę tkanki tłuszczowej podskórnej są:  partycje tkanki łącznej. Dzieląc na kawałki tkankę tłuszczową u mężczyzn są pod kątem do powierzchni skóry, podczas gdy u kobiet są prostopadłe. Ponadto same plastry są mniejsze u mężczyzn niż u kobiet. Dlatego wraz ze wzrostem zawartości tłuszczu w komórkach skóry u mężczyzn ulgi praktycznie są niezmienione, podczas gdy kobiety posiadają  dołeczki , które są nazywane efektem "pomarańczowej skórki".

 "Przyjaciele" cellulitu:

Niewłaściwe odżywianie się. Przyczyniają się do rozwoju cellulitu, smażone potrawy, wędliny, warzywa konserwowe, ogórki, masło i inne ciasta smaczne ale wysoko kaloryczne . Zwiększanie  cellulitu jest również silne poprzez  spożywanie  napojów alkoholowych i gazowanych.
Palenie - zmniejsza apetyt, ale negatywnie wpływa na jędrność i elastyczność skóry, zakłóca procesy przemiany materii, co z kolei tworzy idealne warunki do powstawania i rozwoju cellulitu;
Buty na wysokim obcasie.Sprzyja zaburzeniu krążenia i prowadzi do zmian strukturalnych w podskórnej tkance  tłuszczowej.

Jeśli chcesz zachować piękne i zdrowe ciało, ważne jest nie tylko  zrezygnowanie z ulubionych potraw, odstawienie  złych  nawyków, ale także wprowadzenie  nowych  i użytecznych. Nie mniej niż godzinę dziennie starać się poświęcać  na ćwiczenia i codziennie stosować środki, które zwiększają elastyczność skóry ciała i likwidują cellulit.

Wysoka efektowność linii, oparta na najnowsze technologie,  przy użyciu unikalnych komponentów, w  skład których wchodzą: ekstrakt guarany, ekstrakt ekstenzin, kigelii Africana ekstraktu wyciąg z cytryny, Ruscus, olej z kiełków pszenicy, tokoferol, olej jojoba.

Każda kobieta niezależnie od wieku chciałaby mieć ładną, gładką skórę i zgrabną, sprężystą figurę. Z czasem u wielu osób skóra w pewnych miejscach staje się guzowata i zwiotczała, formy rozpływają się z różnych przyczyn: starze­nie się skóry, nadmierna waga. Ale nie tylko otyłe, starsze kobiety narzekają na „pomarańczową skórkę" gromadzącą się na biodrach, pośladkach i brzuchu, ten defekt dotyczy wielu zgrabnych i młodych kobiet. Wiek i waga same w sobie nie są przyczyną cellulitu, lecz nałogi, które nabywamy w różnym wieku w końcu doprowadzają do niszczących skutków. Ten, kto prowadzi mało ruchliwy tryb życia, pali, spożywa dużo herbaty, kawy, alkoholu, tłustego pożywienia, prze­ważnie, w młodszym wieku będzie narażony na wystąpienie cellulitu.

Do cellulitu doprowadza nagromadzenie się tłuszczu, płynu i toksyn w tłuszczowej warstwie i łączącej tkance. To jest ochronna reakcja żeńskiego organizmu, który za pomocą estrogenu wysyła nie zneutralizowane złogi i toksyny w odległe od ży­ciowo ważnych organów miejsca. W rezultacie w bardziej podatnych strefach (na udach, pośladkach i in.) tworzą się „guzki i wgłębienia", które prowadzą do rozwo­ju cellulitu. W trakcie starzenia się, kiedy skóra traci elastyczność, a tkanka łączą­ca swoją wytrzymałość i prężność, te zjawiska nawarstwiają się.

Cellulit należy rozpatrywać jako przejaw złego funkcjonowania organizmu, przyczyną, którego jest nieprawidłowy tryb życia, a wynikiem tego jest - pojawienie się „pomarańczowej skórki", „guzków i wgłębień", tzn. zdeformowanej tkanki tłuszczowej.

Najbardziej rozpowszechnione przyczyny pojawienia się celłulitu:

• Nieprawidłowe odżywianie się (duże ilości tłuszczów, słodyczy, alkohol)

•Stres i niedostateczna aktywność fizyczna

•Dziedziczne czynniki

•Przyjmowanie tabletek hormonalnych

Kompania VIVASAN, opierając się na najnowszych badaniach tego proble­mu, aktywnie włączyła się w walkę z celłulitem i opracowała własne efektywne środki zapobiegania i leczenia. Oprócz tego proponujemy, aby zapoznać się z ze­stawem specjalnymi ćwiczeniami zwalczających cellulit.

Ćwiczenia przeciw cellulitu:

1. Ćwiczenia brzucha, bioder, pośladków.

 

Zacisnąć rękę w pięść i palcami mocno przejechać po skórze w kierunku od góry w dół i na odwrót, dotąd aż pojawi się przypływ krwi i skóra ciała zaczerwieni się. (Jeżeli na ciele są rozszerzone naczynia, należy ograniczyć się do masażu.

2. Ćwiczenia kolan, bioder, pośladków.

Złożyć palce razem i masować skórę ruchami okrężnymi, z lekka naciskając. Ruchy okrężne wykonuje się koniuszka­mi palców i dużymi palcami, ręce przy tym zachodzą jedna na drugą.

3. Ćwiczenia wewnętrznej strony rąk i bioder.

Mocno chwycić skórę między du­żym palcami i pozostałymi i szczypać niezbyt silnie, ponieważ mogą powstać siniaki.

4. Ćwiczenia brzucha, poślad­ków, bioder.

Dużym i wskazującym palcami obu rąk utworzyć trójkąt i, silnie naciskając, przesuwać ręce do góry w kierunku dużych palców. Na­stępnie wygładzać skórę, przesu­wając duże palce w dół.

Te ćwiczenia działają o wiele głębiej, niż powierzchniowe masaże, powodują większy przypływ krwi i tym samym aktywizują naczynia i tkankę łączną. Wy­starczy 10 minut codziennych zajęć, by wzmocnić tkankę i skórę. Drogą chwyt- nych ruchów można masować również przedramiona, kolana, brzuch. Te ćwi­czenia zaleca się również po porodzie.

Po ćwiczeniach, w zależności od pory dnia, można zastosować żel lub krem z Linii Body Contouring.

Linia BODY CONTOURING zawiera  krem, krem do masażu i pod prysznic  i  żel, przezna­czone w celu zmniejszania cellulitu i modelowania sylwetki.

Zawiera:

•  Roślinny kompleks z aktywnych substancji centelli azjatyckiej (kwasy azjatykozyd, azjatykowy i madekassowy), który uspokaja, odnawia, wzmacnia. Poprawia krążenie krwi, przyśpiesza gojenie się ran (biostymulator regeneracyj­nych procesów w tkankach).

•  Antycellulitowy kompleks z kwasu cysternowego, kamityny, kofeiny, gu­arany i panteon sulfonate, który pobudza rozszczepianie tłuszczu na wolne kwa­sy tłuszczowe i glicerynę, zmniejsza grubość podskórnej warstwy tłuszczowej, zmniejsza cellulit.

Przy regularnym zastosowaniu żelu i kremu „Body Contouring", na równi ze zmniejszeniem podskórnej tłuszczowej warstwy, usuwają się nierówności i wypukłości na skórze, polepsza się wygląd skóry i formy ciała, skóra efektywnie wygładza się i ściąga się, otrzymuje jędrność, młody i świeży wygląd.

Najbardziej efektywne jest wykorzystanie kremu i żelu w połączeniu z fizyczną aktywnością i zdrowym odżywianiem się.

Właściwości poszczególnych komponentów:

Centella azjatycka (Centella asiatica) lub Gotu Kola rośnie w Afryce Połu­dniowej i na Madagaskarze. Wyciąg Gotu Kolu zawiera następujące aktywne substancje: tryterpenowe saponiny (podstawowe aktywne substancje - azjatyko­zyd, azjatykowy kwas, madekassonowy, cysternowy kwasy i in.), pochodne Rj- barrygenola, poliacetylenowe połączenia, taniny, flawonoidy: rutyna, kempferol, kwercetynę i in. Pozytywnie oddziałuje na naczyniowo-troficzne zmiany, wrzody i inne. Świetnie zwęża pory i kontroluje ich rozmiar, leczy trądzik i różne zapale­nia skóry. Pobudza krążenie krwi, przemianę materii, nadaje skórze jędrności i wzmacnia ścianki naczyń. Posiada zdolność do regeneracji i gojenia się tkanek, sprzyja keratynizacji i syntezie kolagenu. Ma antybakteryjne i przeciwwirusowe właściwości. Usuwa obrzmienia, odbudowuje żyły i naczynia włosowate, działa na układ krwionośny. Tradycyjnie stosowany jako środek do gojenia się ran, w leczeniu żylaków, hemoroidów.

Guarana (Paullina cupana) - krzaki z rodziny Sapindaceen (drzewo mydla­ne) osiągające do 12 m wysokości. Ta roślina hodowana jest w Ameryce Połu­dniowej, w Brazylii, Paragwaju i Wenezueli, podobnie jak chmiel w Europie. Za­wiera naturalną kofeinę. Guarana pobudza procesy przemiany materii i zaleca się ją jako środek obniżający apetyt podczas diety odchudzania się. Wy­ciąg z guarany pobudza krążenie krwi w skórze, podwyższa wagę mięśni, wzmacnia ścianki naczyń, również żył i naczyń chłonnych, co sprzyja lepszemu wydalaniu płynów. Źródło katecholaminu, magnezu, witaminy D.

Karnityna (witamina Bt) posiada właściwości aminokwasu, działa jako re­ceptor i substancja kumulacyjna dla aktywnych kwasów tłuszczowych w celularnym metabolizmie i wskutek tego odgrywa znaczącą rolę przy rozsz­czepieniu tłuszczów i produkcji energii. To jedno z podstawowych źródeł energii dla tkanki mięśniowej. Dzięki karnitynie wolne kwasy tłuszczowe transportowa­ne są do mitochondriów, gdzie są spalane za pośrednictwem utleniania. W ten sposób karnityna zamienia tłuszcze w energię i zapobiega ich odkładaniu w or­ganizmie, przede wszystkim w naczyniach krwionośnych i wątrobie. Karnityna obniża prawdopodobieństwo komplikacji przy cukrzycy, związanych z zakłóce­niami przemiany tłuszczów, hamuje tłuszczowe przerodzenie wątroby przy chronicznym alkoholizmie i ryzyko powstawania chorób serca. Obniża poziom trójglicerydów we krwi, sprzyja obniżeniu masy ciała i zwiększa siłę mięśni w chorobach mięśni. Wzmacnia również przeciwutleniające działanie witamin C i E.

Kofeina stosowana jako tonizujący środek, pobudzający układ nerwowy i pracę serca, sprzyja zwiększeniu metabolizmu komórek oraz hydrolizy tłuszczów i wyzwole­niu adrenaliny, aktywizuje spalanie tłuszczów w organizmie.

Olej słodkiego migdałowca (Primus Amygdalis Dulcis) bogaty w ferment b- glukozydazy, witaminę B, substancje białkowe i garbniki, cukier i gumę, efektywnie odżywia, zmiękcza, nawilża skórę, przyśpieszając proces gojenia się drobnych pęknięć i skaleczeń, i chroni ją przed szkodliwymi czynnikami środowiska.

Pantetin sulfonat - znacznie przyśpiesza p- utlenianie, co zmniejsza zawar­tość tłuszczu w komórkach tłuszczowych. W rezultacie tłuszczowa warstwa pod­skórna znacznie zmniejsza się.