Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt NowoÅ›ci FormuÅ‚a zdrowia Promocja  

Pelęgnacja cery problemowej


Niewiele osób może pochwalić siÄ™ czystÄ… i gÅ‚adkÄ… skórÄ…. Prawie każdy z nas ma problemy, mniejsze lub wiÄ™ksze, ze skórÄ…. U niektórych osób jest ona zbyt sucha, u innych tÅ‚usta lub wrażliwa, u wielu już pojawiÅ‚y siÄ™ zmarszczki. Najbar­dziej cierpiÄ… jednak ludzie, na skórze których pojawiajÄ… siÄ™ nieprzyjemne defekty, takie jak wypryski, wykwity trÄ…dzikowe, naczyniaki lub kuperoza.

1.TRÄ„DZIK

TrÄ…dzik zwykÅ‚y lub pospolity - najbardziej rozpowszechniona choroba skó­ry, która dotyka prawie 80% ludzi w wieku od 11 do 30 lat. Zazwyczaj trÄ…dzik pojawia siÄ™ u nastolatków w wieku od 15 do 18 lat. Choroba ta może trwać latami i w konsekwencji może doprowadzić do pojawienia siÄ™ trwaÅ‚ych blizn, jak rów­nież negatywnie wpÅ‚ynąć na psychospoÅ‚eczny rozwój, doprowadzajÄ…c do zakÅ‚ó­ceÅ„ emocjonalnych, depresji oraz izolowania siÄ™ od spoÅ‚eczeÅ„stwa.

ChorobÄ™ wywoÅ‚ujÄ… bakterie propionowe żyjÄ…ce w gruczoÅ‚ach Å‚ojowych i odży­wiajÄ…ce siÄ™ ich Å‚ojem. TrÄ…dzik pojawia siÄ™ w wyniku zaczopowania przewodów gruczoÅ‚ów Å‚ojowych i ich zapalenia. Wszystkie objawy tej choroby - pryszcze i wypryski - pojawiajÄ… siÄ™ w strefach lojotokowych, to znaczy w tych miejscach na skórze, gdzie znajduje siÄ™ najwiÄ™ksza ilość gruczoÅ‚ów Å‚ojowych. Strefy Å‚ojotokowe znajdujÄ… siÄ™ gÅ‚ównie na twarzy, piersi i plecach. Nowoczesna medycyna nie zna jeszcze wszystkich czynników, które powodujÄ… wydzielanie «zÅ‚ego» Å‚oju przez gruczoÅ‚y Å‚ojowe, dlatego trÄ…dzik na dzieÅ„ dzisiejszy należy do chorób przewle­kÅ‚ych.

Przyczyny powstania trÄ…dziku:

•zakÅ‚ócenie równowagi hormonalnej (okres dojrzewania, choroby gruczoÅ‚ów hormonal­nych i pÅ‚ciowych i inne)

•Å‚ojotok

•dziedziczność

•choroby wegetatywnego ukÅ‚adu nerwowego

•zakÅ‚ócenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie

•nieprawidÅ‚owa pielÄ™gnacja skóry

•dÅ‚ugotrwaÅ‚e przyjmowanie preparatów leczniczych, zwÅ‚aszcza bromu i jodu (trÄ…dzik medyczny)

•szkodliwe czynniki zewnÄ™trzne (trÄ…dzik zawodowy)

Rodzaje trÄ…dziku w zależnoÅ›ci od stopnia zarażenia skóry:

1.     TrÄ…dzik mikrozaskórnikowy (microco- medones) - bardzo maÅ‚e zaskórniki, prak­tycznie nie widoczne na skórze.

2.     TrÄ…dzik zaskórnikowy (comedones) - wypryski z czarnymi lub biaÅ‚ymi punkta­mi w Å›rodku.

3.     TrÄ…dzik grudkowy (papula) - grudki w stanie zapalnym.

4.     TrÄ…dzik krostowy (pustule) - ropnie.

5.     TrÄ…dzik guzkowy (nodule) - guzy, poÅ‚ożone gÅ‚Ä™boko pod skórÄ….

6.     TrÄ…dzik torbielowaty (cystic acne) - torbiele ropne i zapalenia.

7.Trądzik stwardniały (acne indurativa) - bardzo bolesne nacieki o purpurowo- sinym zabarwieniu.

8.TrÄ…dzik skupiony (acne conglobata) - twarde, bardzo bolesne nacieki o purpurowo-sinym zabarwieniu.

Leczenie trÄ…dziku:

Forma leczenia trÄ…dziku zależy od stopnia zmian trÄ…dzikowych, jednak do pod­stawowych zasad należy:

•hamowanie nadmiernego wytwarzania Å‚oju

•usuwanie «bloku» utworzonego z obumarÅ‚ych komórek skóry w przewodach gruczoÅ‚ów Å‚ojowych

•zniszczenie bakterii, które wywoÅ‚ujÄ… zapalenie skóry

Terapia polega na specjalnej pielÄ™gnacji skóry i wykorzystywaniu Å›rodków leczniczych. Jednak na dzieÅ„ dzisiejszy dermatolodzy w leczeniu trÄ…dziku polecajÄ… stosowanie preparatów o miejscowym dziaÅ‚aniu, tzn. kremom, maÅ›ciom, pÅ‚ynom itp.

Przy lekkich zmianach na skórze, niedużej iloÅ›ci zaskórników, bez stanu za­palnego, wystarczy odpowiednia pielÄ™gnacja cery, a zastosowanie preparatów leczniczych zazwyczaj nie jest potrzebne albo ma cel profilaktyczny. Skóra, skÅ‚onna do trÄ…dziku, wymaga obowiÄ…zkowego oczyszczania 1-2 razy dziennie. Do mycia wykorzystuje siÄ™ delikatne żele, pianki, pÅ‚yny kosmetyczne. W żadnym wypadku nie wolno korzystać ze Å›rodków oczyszczajÄ…cych z domieszkami Å›cier­nymi, nie należy także przecierać twarzy pÅ‚atkami kosmetycznymi ani jej roz­grzewać.

2. KUPEROZA

KUPEROZA - to zakÅ‚ócenia w krążeniu krwi w skórze. Chorobie towarzy­szy wystÄ™powanie odczucia pieczenia, kÅ‚ucia, swÄ™dzenia, czasem zaczerwie­nienia, lub nawet zapalenia. Na czole, nosie, policzkach i brodzie rozszerzajÄ… siÄ™ naczynia, w wyniku utraty elastycznoÅ›ci.

Kosmetolodzy rozróżniajÄ… 4 stadia rozwoju kuperozy:

1  stadium - krew napÅ‚ywa do skóry twarzy, która okresowo staje siÄ™ czerwona, zaczerwienieniu czasem towarzyszy zapalenie spojówek.

2  stadium - zaczerwienienie skóry nabiera staÅ‚ego charakteru, na policzkach i na nosie pojawiajÄ… siÄ™ rozszerzone naczynia, co jest najbardziej charaktery­stycznym objawem tej choroby.

3  stadium - wystÄ™pujÄ… pryszcze w stanie zapalnym.

4  stadium - tkanka skórna pogrubia siÄ™, skóra na nosie staje siÄ™ zaczerwieniona i twarda. Ta choroba stopniowo posuwa siÄ™ i może prowadzić do komplikacji Å‚Ä…cznie z uszkodzeniem wzroku.

Przyczyny powstawania kuperozy

Zachorowalność na kuperozÄ™ ma podÅ‚oże naczyniowe, każde czynniki po­wodujÄ…ce przekrwienie bierne, sprzyjajÄ… rozwojowi tej choroby. Zaczerwienienie może być sprowokowane:

•spożyciem ostrego lub zbyt gorÄ…cego jedzenia

•nagÅ‚ymi zmianami temperatury

•paleniem, nadużywaniem alkoholu

•oddziaÅ‚ywaniem promieniowania ultrafioletowego

•zakÅ‚óceniami hormonalnymi

•czynnikami dziedzicznymi i stresem

Problemy naczyniowe mogÄ… być spowodowane naczyniowÄ… dystoniÄ…, dys­funkcjÄ… ukÅ‚adu hormonalnego, chorobami przewodu żoÅ‚Ä…dkowo-jelitowego etc. Na kuperozÄ™ częściej zapadajÄ…:

•kobiety niż mężczyźni

•osoby o jasnej karnacji

•osoby w wieku od 30 do 50 lat

•osoby o cerze wrażliwej

Choroba, której towarzyszy piekÄ…cy ból, może utrudniać życie spoÅ‚eczne i zawodowe. Kobiety, cierpiÄ…ce na kuperozÄ™, naturalnie, najbardziej martwi este­tyczna strona problemu.

PielÄ™gnacja skóry oraz leczenie kuperozy

Jeżeli ten problem dotknÄ…Å‚ PaÅ„stwa, Waszym zadaniem bÄ™dzie - wzmocnie­nie Å›cianek naczyÅ„ krwionoÅ›nych, uregulowanie ciÅ›nienia w naczyniach, popra­wienie mikrocyrkulacji. Skóra wrażliwa, dotkniÄ™ta kuperozÄ…, ma cienkÄ… i delikat­nÄ… strukturÄ™. Przestrzeganie zasad higieny, stosowanie specjalnych Å›rodków far­maceutycznych pozwala poprawić stan skóry. Należy również pamiÄ™tać, że ku­perozÄ… nie ustÄ™puje sama w sobie, dlatego leczenie należy rozpocząć jak najwcze­Å›niej. Metody leczenia kuperozy można podzielić na kosmetyczne i dermatologiczne.

KOSMETYKI VIVASAN DLA SKÓRY PROBLEMOWEJ

Dzisiaj na rynku kosmetycznym jest duży wybór różnych Å›rodków do pielÄ™­gnacji cery tÅ‚ustej i problemowej, które nie tylko oczyszczajÄ…, lecz również posia­dajÄ… wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci matujÄ…ce i przeciwzapalne. Należy tylko wÅ‚aÅ›ciwie je stosować, w zależnoÅ›ci od typu trÄ…dziku lub choroby skóry. NieprawidÅ‚owe wykorzystanie kosmetyków do pielÄ™gnacji cery problemowej może spowodować pogorszenie jej stanu.

Firma Vivasan przedstawia nowÄ… liniÄ™ do pielÄ™gnacji skóry podatnej na wystÄ™powanie trÄ…­dziku i kuperozy. Produkty z tej serii mogÄ… być stosowane do każdego rodzaju trÄ…dziku, posiadajÄ… wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci profilaktyczne i lecznicze.

Wyprodukowane na bazie specjalnych mieszanek roÅ›linnych, opracowanych przez czoÅ‚owych specjalistów ze Szwajcarii, produkty majÄ… dużą skuteczność w leczeniu defektów kosmetyczno-dermatologicznych.

Firma VIVASAN poleca:

Å»EL – PURIFICANT do gÅ‚Ä™bokiego oczyszczania skóry problemowej

KREM PURIFICANT do gÅ‚Ä™bokiego oczyszczania skóry problemowej

KREM ANTY-KUPEROZA24 godziny.


WÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci skÅ‚adników pomocniczych Å›rodków do skóry problemowej:

Mirystylowy mirystynian - nawilża i zmiÄ™kcza skórÄ™, nie powoduje podraż­nieÅ„ i alergii, normalizuje tÅ‚uszczowÄ… wymianÄ™, poprawia zdolność wnikania substancji w skórÄ™.

OczyszczajÄ…ce tensydy (sodium laureth sulfate, disodium cocoamfodiacetat cocamidopropylamine oxide, Cocamidopropyl Betaine etc.)  delikatnie oczyszcza­jÄ… skórÄ™.

Sorbit - wykorzystywany jako nawilżacz, konserwant, skÅ‚adnik zagÄ™szczajÄ…­cy i zmiÄ™kczajÄ…cy, nadaje skórze aksamitnoÅ›ci. Substancja naturalna, znana jesz­cze starożytnym zielnikom, którzy znaleźli go w zarodkach jarzÄ™biny. Sorbit znajduje siÄ™ również w zarodkach Å›liwy, czereÅ›ni, jabÅ‚ek i morskich wodorostów.

Sorbat potasu - skuteczny konserwant, hamujÄ…cy aktywność mikrobiolo­gicznÄ…. Chroni przed wystÄ™powaniem pleÅ›ni i grzybów. Produkowany z pestek i zarodków grejpfruta.

Kwas stearynowy - kwas tÅ‚uszczowy zawarty w oleju z kakao, kory kaskaryli i innych twardych tÅ‚uszczów roÅ›linnych. Wykorzystywany jako baza do kre­mów. Niektórym kremom nadaje sztywnoÅ›ci, innym - perÅ‚owatoÅ›ci. Polecany do pielÄ™gnacji skóry suchej lub narażonej na dziaÅ‚anie szkodliwych warunków at­mosferycznych.

Glyceryl stearate - substancja zmiÄ™kczajÄ…ca, zagÄ™szczajÄ…ca i rozprowadzajÄ…­ca, wyprodukowana z gliceryny i naturalnego kwasu stearynowego.

Nawilżacze (glikol propylenowy, sorbit, mleczan sodu, alkohol cetylowy) regulujÄ… równowagÄ™ wodnÄ…, tworzÄ… warstwÄ™ ochronnÄ… na powierzchni skóry, chroniÄ… przed wysuszeniem, nadajÄ… skórze szczególnej miÄ™kkoÅ›ci i elastycznoÅ›ci.

Karbomer- emulgator, który zapewnia emulsji stabilność, usuwa «mydlenie siÄ™ kremu».

Polisorbat 20 dobrze emulguje Å‚ojowe i woskopodobne substancje w skórze i delikatnie je wydala.

Cytronellol, geraniol, linalol, limonen, cytraÅ‚, eugenol - skÅ‚adniki zapacho­we olejków eterycznych.

Escyna - saponina znaleziona w nasionach kasztanowca zwyczajnego. Nie rozpuszcza siÄ™ w wodzie. Posiada wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci Å›wiatÅ‚ochronne. Jest zawarta w kosmetykach przeciwsÅ‚onecznych, wzmacnia limfodrenaż.

Disodium EDTA - antyoksydant i Å›rodek kompleksowym dziaÅ‚aniu, tworzy kompleksy kationów metali ciężkich, wydala je z "wodnego Å›rodowiska".

Cyklometikon - emulgator, nie pozostawia tÅ‚ustej powÅ‚oki na skórze.

Silikony cyclohexasiloxane, cyclopentasiloxane - zagÄ™szczacze do miesza­nek wodno-olejnych i wodno-silikonowych, cyklometikonów i innych pÅ‚ynów silikonowych. ZapobiegajÄ… przed wysuszaniem, dajÄ… uczucie gÅ‚adkoÅ›ci, nawilże­nia bez tÅ‚ustej powÅ‚oki na skórze.

Izostearynian izopropylu - emolent i rozpuszczalnik- zabezpiecza lekkÄ… i nietÅ‚ustÄ… konsystencjÄ™, dobrze rozprowadza siÄ™ na powierzchni skóry, uela­styczniajÄ…c i wygÅ‚adzajÄ…c drobne zmarszczki.

Cococaprylate/caprate - skÅ‚adnik zagÄ™szczajÄ…cy, zmiÄ™kcza skórÄ™

Dwutlenek tytanu - substancja wybielajÄ…ca kremy.

Capryl glycol szybko koi i nawilża skórÄ™.

Beta-sito sterol dziaÅ‚a przeciwzapalnie, przeciwutleniajÄ…co, reguluje poziom wilgotnoÅ›ci w skórze, sprzyja podwyższeniu elastycznoÅ›ci i prężnoÅ›ci skóry.

Triethanolamine - antystatyk.

Nylon-12- skÅ‚adnik kremów odżywczych, zabezpiecza Å‚atwÄ… dyfuzjÄ™, zmniejszajÄ…cÄ… faÅ‚dy i zmarszczki na skórze.

Glikol butylenowy- uÅ‚atwia wnikanie bioaktywnych skÅ‚adników w gÅ‚Ä…b skóry i wÅ‚osów, posiada wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci nawilżajÄ…ce, nieszkodliwy przy zewnÄ™trz­nym zastosowaniu.

Butyl methoxydibenzoyltnethane i ethylhexyl methoxycimiamate- filtry UV.

Benzofenon-4posiada wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci filtrów UVA i UVB.

Sorbitan laurate (palmitynian, oleinian, stearynian)-złożony eter sorbitolu i odpowiedniego kwasu tłuszczowego, wprowadzony do formuł kosmetycznych jako środek powierzchniowo czynny, komponent zagęszczający, nawilżacza.

Glikol polietylenowy (PEG) - polimery tlenku etylenu w kompozycji z ole­jami naturalnymi, stosowane jako Å›rodki rozpuszczajÄ…ce, peÅ‚niÄ… funkcje emulga­torów, zagÄ™szczaczy. PEG sprawiajÄ…, że skóry szybciej siÄ™ zrasta, dodajÄ… uczucia gÅ‚adkoÅ›ci. ZabezpieczajÄ… preparaty wodne przed wysychaniem.

PEG-40stearate - emulgator.

PEG-100 stearate- zÅ‚ożony eter kwasu steary­nowego roÅ›linnego pochodzenia oraz glikol polietylenowy 100, wykorzystywany jako baza w produkcji kremów do rÄ…k, Å›rodków do ukÅ‚adania wÅ‚osów i innych kosmetyków.

Butylohydroksytoluen (BHT)- syntetyczny antyoksydant i konserwant, pod wzglÄ™dem swoich wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci podobny do hydroksyanizolu butylowanego. Sto­sowany w produkcji preparatów kosmetycznych oraz przemyÅ›le spożywczym.

Acrylates/C10-30, Alkyl Acrylate Crosspolymer- stabilizatory, zagÄ™szczacze oraz substancje, które posiadajÄ… zdolność utrzymywania siÄ™ w zawiesinie, ponad­to polepszajÄ… wyglÄ…d zewnÄ™trzny kosmetyków do higieny osobistej produkowa­nych na bazie substancji powierzchniowo-aktywnych.

Chlorek soduwykorzystywany jako Å›rodek antyseptyczny i skÅ‚adnik wiążą­cy. SÅ‚uży jako regulator jonowej aktywnoÅ›ci roztworów.

Wodorotlenek sodowy- regulator pH.

Substancje antybakteryjne (parabeny, fenoksyetanol, chlorhexidine digluco- nate)chroniÄ… przed bakteriami i grzybami.

Imidazolidinyl urea- przeciwbakteryjny konserwant do kosmetyków. Wy­sokoefektywny, o szerokim spektrum dziaÅ‚ania na bakterie gram-dodatnie, grzy­by i pleÅ›nie. Zdolny do jednorodnego mieszania siÄ™ z wiÄ™kszoÅ›ciÄ… skÅ‚adników kosmetycznych, aktywny, o szerokim zakresie pH, charakteryzuje siÄ™ dÅ‚ugotrwa­Å‚oÅ›ciÄ…, nie dezaktywuje siÄ™ pod wpÅ‚ywem niejonowych emulgatorów i protein.