Aromaterapia, olejki eteryczne, suplementy, leczniczo-dekoracyjne kosmetyki, środki do 

pielęgnacji  włosów i skury, artykuły o zdrowiu, Internet-sklep-dostawa   Partnerzy Firmy Vivasan
(Brak produktów)
Złożyć zamówienie
Katalog Profilaktyka zdrowia

Szukaj:     

Zapisz sie na liste czytelnikow:
"Produkty Vivasan dla zdrowia i urody"
E-mail:
Imie:
Główna Cennik Współpraca Aromaterapia Kontakt Nowości Formuła zdrowia Promocja  

Zapalenie gruczołu krokowego


PROFILAKTYKA ZAPALENIA GRUCZOŁU KROKOWEGO I GRUCZOLAKA GRUCZOŁU KROKOWEGO

Przypomnijmy sobie, kto znajduje się w grupie ryzyka. Na zapalenie gruczołu krokowego chorują najczęściej mężczyźni w średnim i starszym wieku, prowadzący siedzący tryb życia, nadużywający alkoholu, odży­wiający się nieprawidłowo i często chorujący na choroby zakaźne, szcze­gólnie narządów miednicy mniejszej.

        Rozwojowi gruczolaka sprzyja nadwaga (otyłość), spożywanie alkoholu, palenie papierosów, marskość wątroby, nadciśnienie, miaż­dżyca tętnic, zaburzenie syntezy hormonów w organizmie. Szczególną rolę w powstaniu tego guza odgrywa sposób odżywiania.

          W Japonii i Chinach, gdzie w odżywianiu ludności przeważa pokarm roślinny a nie tłuszcze zwierzęce, ta choroba jest rzadko spotykana. Najbardziej szkod­liwymi produktami wywołującymi gruczolaka gruczołu krokowego są lody, mrożona śmietana, zimne, tłuste mleko.

        Niedostateczna aktywność ruchowa sprzyja negatywnym procesom w obrębie gruczołu krokowego. Siedzący tryb życia spowalnia krążenie krwi w miednicy mniejszej - pojawia się zastój.

        To drugi czynnik spra­wiający, że właśnie tu, wokół gruczołu krokowego gromadzi się śluz i rozwijają się różnorodne zaburzenia.

        Na pojawienie się zapalenia gruczołu krokowego i gruczolaka rzutu­ją choroby zapalne narządów miednicy mniejszej, co jest uzasadnione właściwościami anatomiczno - fizjologicznymi.

        Gruczoł krokowy znaj­duje się w dolnej części miednicy mniejszej pod pęcherzem moczowym, obok przebiega odbytnica. Jeśli stan zapalny obejmuje te narządy może przeniknąć również do gruczołu krokowego.

 To warunkuje dobór środków profilaktycznych.

 Po pierwsze - unormowanie trybu życia, dostateczna aktywność fizycz­na, zdrowe odżywianie, wykluczenie alkoholu i normalna aktywność płciowa. Dużą uwagę należy poświęcić profilaktyce i leczeniu chorób zapalnych we właściwym czasie, szczególnie chorób narządów miednicy mniejszej.

Po drugie - należy przywrócić czystość w jelicie grubym i unormować kwasowość jego środowiska (powinno być lekko kwaśne). Jelito zanie­czyszcza się od nieprawidłowego łączenia produktów żywnościowych, pokarmu gotowanego i oczyszczonego, nieprawidłowego przyjmowania płynów i picia sztucznych napojów.

Po trzecie – trzeba zastosować wszystkie zabiegi ogólnie- wzmacniające, regenerujące i pobudzające funkcjonowanie układu odpornościowego oraz innych sił obronnych organizmu.

Po czwarte - aby zapobiec zapaleniu gruczołu krokowego i gruczolakowi gruczołu krokowego można zastosować pewne specjalne środki – suplementacje diety.

Stosowanie wewnętrzne:

Zielona herbata z miętą: po 1 tabletce ssać 3 razy dziennie po jedzeniu. Stosować w ciągu 2 – 3 miesięcy. Kurację powtarzać 2 razy w roku.

Immun Fit – napój: po 1 łyżce stołowej 2 – 4 razy dziennie podczas jedzenia w ciągu 2 – 4 tygodni.

Olejek z Drzewka Herbacianego:   stosować po 1 kropelce w kapsułce chlebowej lub w mleku 2 razy dziennie: po jedzeniu w ciągu 3 tygodni. Kurację powtarzać 2 – 3 razy, robiąc tygodniową przerwę.

Fito 40:po 1 kapsułce 3 razy dziennie podczas jedzenia w ciągu 3 miesięcy.

Wyciąg z Karczocha gorzkiego – napój: stosować po 1 łyżce stołowej 3 razy dziennie  po jedzeniu w ciągu miesiąca. Kurację można powtarzać 2 razy w rokulub:

Ultra-ochrona wątroby:  po 1 kapsułce 2 – 3 razy dziennie podczas jedzenia w  ciągu miesiąca

Syrop Jałowiec:  po 0,5 łyżeczki do herbaty 3 razy dziennie  po jedzeniu w ciągu miesiąca. Kurację można powtarzać do 3  razy w roku.

Syrop Czerwona jagoda:  po 1 łyżce stołowej 2 – 3 razy prze jedzeniem w ciągu miesiąca.

Stosowanie zewnętrzne:

Krem Tymianek: smarować dolną część brzucha, pachwinę i krocze 2 razy dziennie w ciągu miesiąca

Krem Tymianek:+ 2 – 3 krople olejku 33 zioła – stosować  tak samo 2 razy dziennie w ciągu miesiąca

                                                                                                    Zapalenie gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego –to ostre bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego,  spowodowane przez różne mikroorganizmy. Najczęstszą przyczyną jest Escherichia coli, Klebsiela, Proteus, martwica ropy, Enterobacter, Enterococcus, Seratia i Staphylococcus aureus. Czynnikami predysponującymi są przewlekła hipotermia, siedzący tryb życia, współistniejące choroby układu moczowego (odmiedniczkowe zapalenie nerek) i złe nawyki (palenie, alkoholizm).
Korekta zapalenia gruczołu krokowego ogranicza się do powołania leków przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych, a także środków regulujących stan hormonalny.

Zalecane produkty: „ekstrakt z pestek grejpfruta”,  „olejek eteryczny z drzewa herbacianego”, „Harpagin”, „PC28 Plus”, „Nigenol”, „Vital Plus”, „ekstrakt z jałowca”, zestaw witamin „Rześkość na cały dzień”, „zielona herbata z miętą”, „krem ​​tymiankowy”, olejki eteryczne: eukaliptus, jałowiec, 33 zioła.  

Biorąc pod uwagę zakaźne podłoże choroby, wskazane jest przypisanie ekstraktu z pestek grejpfruta zawierającego flawonoidy (naringin itp.), Które mają szerokie spektrum działania bakteriobójczego, kwasowego i grzybobójczego. W tym samym celu można stosować „olejek eteryczny z drzewa herbacianego”, którego terpeny wykazują również wysoką aktywność bakteriobójczą, jednocześnie zwiększając skuteczność tradycyjnego leczenia przeciwbakteryjnego, przeciwzapalnego i przeciwalergicznego.
Produktem z wyboru, szczególnie w przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego, jest „Sabal, który zawiera beta-sitosterol, który ma działanie przeciwzapalne, zmniejsza rozmiar prostaty, eliminuje ból, pomaga zwiększyć odczucia seksualne i poprawia funkcje erekcji.

Bardzo ważne jest przypisanie „Harpaginy” zawierającej glikozydy irydowe (harpagozyd itp.), Której działanie przeciwzapalne jest podobne do działania niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe olejków eterycznych z „ekstraktu jałowca”. Zwiększenie działania przeciwzapalnego „Nigenol”, „Vital Plus”, które przyczyniają się do powstawania prostanoidów przeciwzapalnych.
Kompleksy witaminowo-mineralne Rześkość na cały dzień” i „Zielona herbata z miętą” mają działanie przeciwutleniające, stabilizujące błonę, wzmacniające działanie przeciwzapalne wyżej opisanych produktów.
Działają również przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwbólowo - krem ​​tymiankowy, olejki eteryczne: jałowiec, eukaliptusowy ,33 zioła.

Produkt

Sposób użycia

Kuracja

Op.

Stosowanie wewnetrzne:

Ekstrakt z pestek grejpfruta

3-5 kropli do szklanki przegotowanej wody, przyjmuj 1-2 razy dziennie 30 minut przed posiłkiem

4 tyg.

1-2

Olejek eteryczny Drzewoherbaciane (przy braku alergii)

1 kropla 2 razy dziennie po posiłku w 1 łyżce mleka lub kapsułki z ch

3 tyg.

1

Sabal

1 kapsułka 2-3 razy dziennie z posiłkami

1 mies.

1-2

Harpagin

1 tabletka 3 razy dziennie z posiłkami

1-2 mies.

2-3

Ekstrakt z jałowca

0,5 łyżeczki 3 razy dziennie po posiłku. Kurs można powtórzyć 1-2 razy z przerwą tygodniową.

1 mies.

1

Nigenol

1 kapsułka 2 razy dziennie z posiłkami.

1-2 mies.

1-2

Lub Vital Plus

1-2 kapsułki 3 razy dziennie z posiłkami.

1-1.5 mies.

2-5

Zielona herbata z miętą

1 tabletka 2-3 razy dziennie, rozpuścić po posiłku

2-3 mies.

1-2

Stosowanie zewnetrzne:

Krem Tymian

stosować na pachwinę i krocze 2 razy dziennie przez 3-4 tygodnie.

lub

Tymianek kremowy + 2-3 krople oleju 33 zioła stosuje się również 2 razy dziennie.

Olejek eteryczny Eukaliptus

Kąpiele (siedzący): 1 łyżka. Łyżka soli morskiej bez góry + 5 kropli oleju Czas odbioru wynosi 10-15 minut. t woda 37-38 ° C Kurs - 10-15 kąpieli.

Olejek eteryczny Tymianek

Kąpiele (siedzące): 5 kropli na kąpiel (hipotoniczna, normotoniczna). Czas odbioru wynosi 10-15 minut. t woda 37-38 ° C Kurs - 10-15 kąpieli.

Olejek eteryczny Drzewo herbacianie

Wanny (siedzące): 5 kropli na kąpiel. Czas odbioru wynosi 10-15 minut. t woda 37-38 ° C Kurs - 10-15 kąpieli.

Olejek eteryczny Jałowiec

Kąpiele (siedzące): 5-7 kropli na kąpiel emulgatora, woda t 37-38 ° C Czas odbioru wynosi 15-20 minut. Na kurs 10-15 kąpieli co drugi dzień.

         
 

Po miesiącu leczenia powinno być kontrolne USG prostaty!